LPP - Pårørende innen Psykisk helse
  • Om oss
    • Kontakt oss
    • Sekretariatet og tillitsvalgte
    • LPP mener
  • For pårørende
    • Tilbud for pårørende
    • Informasjon til pårørende
    • Unge pårørende
  • Lokallag
  • Bli medlem
    • Min side
  • Click to open the search input field Click to open the search input field Søk
  • Menu Menu
  • Link to Facebook
  • Link to Instagram
Bergen og omegn

Referat fra ledersamlingen i Asker

Litt fra ledersamlingen i Asker 
Jeg vil først si at jeg ble tatt svært godt imot. Det var noen fantastisk kjekke folk jeg møtte. De ga meg en fantastisk inspirasjon til dette viktige arbeidet.

Lars Lien snakket om at det er viktig at LPP er representert i de utvalg og fora som har betydning for dette viktige arbeidet. Han snakket også om pårørenderollen som er svært viktig. Det er fortsatt mye systemsvikt. De pårørende gjør fortsatt svært mye av arbeidet som kommunen skulle ha gjort. Vi må fortsatt ha fokus på pasienten og deres utfordringer.

Litt om LPP i femtiden. Her snakket de mye om hvordan vil skal verve nye medlemmer. Dette er vel og bra nok at man skal ha fokus på dette, men vi må ikke glemme hvem vi er der for. Vi er der for de som har det svært vanskelig. Dette arbeidet må vi fortsatt ha 100 % fokus på.

Foredraget til Magnus Takvam var et sterkt foredrag på mange måter. Han har nok hatt det tøft.


Så var det Joakim Serpinsky som fortalte om den ordning som de har i PIO Oslo med Personlig Ombud. Her har de 2,5 stillinger. De bistår personer med utfordringer med det offentlige. Dette burde vi ha prøvd og få til i Bergen også ut fra alle de utfordringene mange av LPP sine medlemmer har.

 

Beitostølen 26.10.22


Bjørn Greve
Styremedlem LPP

3. november 2022/av Johanne Rimstad
Del dette innlegget
  • Del med Facebook
  • Del med X
  • Del med LinkedIn
https://www.lpp.no/wp-content/uploads/2022/11/laptop-g0e7dd7508_640.jpg 426 640 Johanne Rimstad https://www.lpp.no/wp-content/uploads/2024/03/LPP-Logo-Hvit-–-Kopi.png Johanne Rimstad2022-11-03 14:53:102022-11-03 15:27:55Referat fra ledersamlingen i Asker

Søk i arkiver

Search Search

Siste innlegg

  • Erfaringer som redder liv – Gratis konferanse i Oslo
  • Endringer i psykisk helsevernloven og pasient- og brukerrettighetsloven gir utvidede rettigheter for pårørende ved fare og av hensyn til barn
  • Nye runde med samtalegrupper for Pårørende innen Psykisk helse i Moss høsten 2026
  • Nominasjonsrunden til «Årets pårørendekommune» er i gang
  • Teater MOSAIK´ i Drammen

KONTAKT

Landsforeningen for Pårørende
innen Psykisk helse

Kontakt oss

Wergelandsveien 1-3, 0167 Oslo

tlf 21075433

Vipps: 542029

Org.nr. 976785029

FOR FRIVILLIGE

Portalen for frivillige

Innlogging Cornerstone

 

 

Personvernerklæring

 

FØLG OSS PÅ

Facebook

Instagram

Linkedin

 

LPP Pårørendesentere

  • PIO – Pårørendesenteret i Oslo 
  • Pivete – Pårørendesenteret i Vestfold og Telemark
© Kopirett - Landsforeningen for Pårørende innen Psykisk helse | Utviklet av New Element
  • Link to Facebook
  • Link to Instagram
Link to: Referat fra seminar Sandviken sykehus 24. september Link to: Referat fra seminar Sandviken sykehus 24. september Referat fra seminar Sandviken sykehus 24. september Link to: Program Rus og Psykisk helseforum Nord Link to: Program Rus og Psykisk helseforum Nord Program Rus og Psykisk helseforum Nord
Scroll to top Scroll to top Scroll to top
X
X
Vi bruker cookies. Dette gjør bl.a. at nettsiden husker deg og dine valg.